| RoByWaR a întrebat:

Am o problema cu conectarea la internet! Trebuie sa o fac manual cu nume si parola de la RDC si cand ma conectez imi scrie: "Error 769: The specified destination is not reachable"!
Va rog cine stie ce ar trebui sa fac sa imi spuna dau funda!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori driverele placii de retea nu sunt bine instalate, ori placa este defecta ori din greseala sau un virus i-a dat "disable".
Intra in System, device manager si la denumirea placii de retea vezi daca nu este dat disable.

| RoByWaR explică (pentru Salontanul):

Ai putea sa imi lasi un id te rog pentru a intra cu team viewer la mine in pc pentru ca nu imi dau seama ce sa fac. Nu gasesc Device Manager!

| Salontanul a răspuns (pentru RoByWaR):

Spune-mi ce Windows ai.

| RoByWaR explică (pentru Salontanul):

Am Windows XP

| Salontanul a răspuns (pentru RoByWaR):

In windows XP :Start>Control panel>System>Hardware>Device Manager

| RoByWaR explică (pentru Salontanul):

Dar te rog imi spui si mie cum aflu numele placii de retea?