| Denis2017 a întrebat:

am o problema cu placa video, cand pornesc calculatorul merge 5 minute si se restarteaza, sunt sigur ca este placa video pentru ca am incercat sa vad daca merge fara ea si merge.cine stie ce are primeste FUNDA

Răspuns Câştigător
| AnKuXor a răspuns:

Problema este placa video da, Windows a fost setat ca in caz de ecran albastru de eroare sa se reseteze, deci cand scheda video o folosesti pe un video sau un joc atunic se forteaza processorul grafic si da erorarea.
Repornesti PC si apesi F8, apoi alegi Disable automatic restart on system failure. Apoi cand intri in Windows cand o sa iti dea eroarea nu o sa se mai reporneasca si iti va arata eroarea cu ecran albastru.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara placa video un calculator nu poate merge. Daca insa ai inlocuit-o cu alta si calculatorul functioneaza, atunci este cu totul altceva. In acest caz, concluzia o tragi singur.

| rgx a răspuns (pentru neutrino):

Salut,imi cer scuze dar aici o sa te contrazic! sunt procesoare care au cip grafic integrat, atat Intel cat si amd dispun asfel de procesoare.

| Denis2017 explică (pentru neutrino):

Pcu meu are si placa video incorporata dar ca e cam slaba

| CPAElites a răspuns:

Probabil sursa este pe moarte big grin
"pentru ca am incercat sa vad daca merge fara ea si merge.cine stie ce are primeste FUNDA"
Cum ti-ai dat seama? laughing

| Denis2017 explică (pentru CPAElites):

Cred ca da, ca mai de mult am avut o problema cu cablul care alimenteaza procesorul

| SasNetRomania a răspuns:

@denis tata daca era de la placa video nu se reseta ci ramaneai fara imagine sau era imagine cu artefracte. Problema la tine este de la urmatoarele:
1) pc incalzit si trebuie curatat
2) rami cu probleme cu erori poti scana cu un cu un soft
3) hard cu probleme poti scana cu un soft
4) incompatibilitatea driverelor

| vladeusebiu a răspuns:

Schimba placa video atunci, dar eu cred ca e de la procesor nu de la placa video.

| Denis2017 explică:

Vreau sa mai zic ca aceasta placa video a mai mers candva