| Alex4Fun1987 a întrebat:

Am o problema cu un laptop Packard bell easy note ls11hr. Nu imi merge tasta CTRL, niciuna din ele. Am cautat pe google sa vad care e problema, am gasit ca trebuie sa dau update la driver, am intrat in device maneger am dat update, am ajuns pana la faza "Have a disk" dar cand selectez browse nu stiu ce sa aleg, pentru ca imi da din sistem32. help

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In link-ul de mai jos ai un programel pentru schimbarea tastelor (in engleza remap).

http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/keytweak,1.html

Asteapta aproximat 5 secunde pentru a il downloada (nu trebuie sa apesi absolut nimic). Instaleaza programelul si schimba tastele cum vrei tu.

Daca ai ceva probleme, te rog nu ezita sa dai reply acestui mesaj.

| Alex4Fun1987 explică (pentru Jipa95):

Nu reusesc, problema e ca de pe on-screen keyboard fuctioneaza, dar cand apas de pe tastatura nu merge

| Jipa95 a răspuns (pentru Alex4Fun1987):

Mai intai alege-ti butonul pe care vrei sa-l schimbi de pea acea tastatura virtuala, dupa care da-i rempa altui buton. Da save, si restart la pc. Mi-e mi-a mers cand mi-a sarit un buton de pe tastatura laptopului. Nu procedezi corespunzator, sau nu stii sa folosesti programelul.

| Alex4Fun1987 explică (pentru Jipa95):

Daca apas shift sau orice alta tastura, merge, daca apas ctrl nu se intampla nimica, ca si cum nu as apasa nimica