| Ionita_Alex_1993 a întrebat:

am o problema. Daca las pc-ul mai mult timp se face ecranul negru apoi se inchide. Stiti cum fac sa nu se mai intample acest lucru?
PS:Am windows 7 ultimate SP1

Răspuns Câştigător
| Cristinaa69 a răspuns:

Inseamna ca se pune automat pe sleep.
control panel->hardware and sound->power options->in dreapta la,, my custom plan 1''(sau pe care il ai) este change plan settings-> put the computer to sleep-> alegi tu (ex:never)
Sper ca te-am ajutat. Bafta! big grin

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ce temperatura ai la procesor / placa video, sursa este fierbinte? Supraincalzirea componentelor poate duce la shut down automat. Nu exculud si problemele de hardware.

| Ionita_Alex_1993 explică (pentru Jipa95):

Nu am nicio problema de acest gen

| halogen001 a răspuns:

Daca il lasi fara sa faci nimic, poate e vorba de Screen saver sau power management. Daca se inchide in timp ce lucrezi la calculator, probabil se incalzeste ceva - ventilator defect, pasta termoconductoare uscata, cooler prost instalat.