| Mariuss32 a întrebat:

La un momentdat daca lasi calculatorul sa functioneze se face negru ecranul(nu se inchide)Cum as putea pe windows 7 ultimate sa nu se mai "inegreasca" ecranul?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop >> Personalize, paoi dai click în dreapta jos pe Screen Saver și în lista aia, selectezi None și dai OK.
Apoi intri în Control Panel și dai click pe Power Options, dai click pe Change Plan Setting si la Turn Off the display și Put the computer to sleep, selectezi Never. Dai save și gata, nu se va mai opri monitorul niciodată.

| Lisiele a răspuns:

Pui screensaver iar la timp pui mai multe minute, in felul acesta rezolvi problema.