| Hasss a întrebat:

Salut TPU
Am o problema, de cate ori pornesc pc-ul rami sunt folositi in proportie de 70% (fara nicio aplicatie) dupa 5-10 min isi revine la normal adica sunt folositi 20% (fara nicio aplicatie)

ce poate sa fie?
am 2 gb ram
procesor amd anthlon II x3 450 3.2 ghz
placa video 7750 2 gb ddr3

windows 7 64 biti
am mai avut 64 biti si n-am avut probleme
windowsul pe 64 de biti l-am instalat sa pot juca fifa 15... deci nu o sa-l schimb prea curand :))

uitati niste poze dupa ce il aprind http://imgur.com/PAPSe1F,FaTr8ub#0
http://i.imgur.com/iFxpk3g.jpg dau funda!

Multumesc

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sistemul tău NU este pentru gaming.Pentru gaming ar trebui să ai minim 4 Gb ram.Procesorul este ok, de unde și problemele ce apar, la care se adaugă că NU ai ce căuta cu 2 Gb ram pe Windows pe 64 de biți.Folosirea unui sistem de operare neconform cu hardware-ul poate strica hardware-ul, deoarece acesta va fi suprasolicitat de sistemul de operare instalat după ureche sau doar să meargă(românisme idioate ce ar trebui să dispară, iar idioții ce le-au inventat luați la șuturi).
Deci vrei să îți meragă bine calculatorul, atunci renunți la gaming(precis jocuri furate din sursele populare) și folosești un sistem de operare pe 32 de biți, de e windows, unul legitim nu furat de pe cineștie unde așa cum v-ați obișnuit de inconștienți ce sunteți.Succes

| Hasss explică (pentru DeyCj):

Inainte sa reinstalez windowsul tot 64 de biti am avut si mergea bine doar ca mergea mai greu pentru ca nu il mai schimbasem de mult
chestia cu folosirea ramilor 70% pentru 5-10 minute a aparut dupa ce am instalat programele pe pc
Si daca se strica rami imi iau alti dai dreacu... nu se sfarseste lumea laughing
Deocamdata am abia 18 ani si nu imi permit sa cumpar windows 7 sau 8 de ce sa dau 8 milioane (daca as avea laughing ) cand pot sa il piratez... daca as fi bogat l-as cumpara dar asa nu... deci e riscul meu.

| sebby19 a răspuns:

Incearca o scanare cu un antivirus, sunt unii virusi nenorociti care mananca din memorie.