| Tavii a întrebat:

am o problema destul de grava cu driverul de la placa audio. Am un Fujitsu Siemens model D156100 (stiu..cam rabla dar mai bun decat nimic) si sistem de operare Windows 7. Oricum, de fiecare data cand incerc sa instalez un driver ca Realtek AC'97 primesc bluescreen cu eroare la portcls.sys ce driver ar trebui sa incerc sau ce ar trebui sa fac? Funda si multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Da asta este mai grav, stai asa,
http://www.devid.info/it/p118137/SoundMAX+Integrated+Digital+Audio ai driverul jos, vezi sa nu dai pe butonul mare cu download ci pe alea mici de sub descriere unde scrie miror 1 si original file.
Succes,
Raspuns dar de constantin @ www.meditatii-instalare-windows.com

| Tavii explică (pentru MeConstantine):

Am dat pe mirror 1 si am luat si original file. Trebuie sa dezarhivez ce e acolo intr-un folder anume?

| MeConstantine a răspuns (pentru Tavii):

Sfatul meu este sa iei exe-ul si sa-l executi ca iti pune driverul