| Holyman a întrebat:

Am o problema! Un prieten de al meu a intrat pe telefonul meu si a incercat sa bage modelul de a debloca telefonul! Problema este ca a incercat de atatea ori incat l-a blocat,si cand intru sa incerc sa bag modelul nu ma lasa imi apare o bulina verde, tin apasat pe ea si ma duce intr-o pagina in care zice:'Prea multe incercari de desenare a modelului! Si apare un lacat inchis! Mai jos zice sa ma conectez cu contul meu de Google ca sa imi fac un nou model dar problema este ca nu am cont de Google! Am facut unul nou si tot nu merge am incercat si unele mai vechi si tot asa! Vreo solutie? Funda cine ma poate ajuta! Mentionez ca am un Zte Grand X IN!

4 răspunsuri:
| PiinkSmiile a răspuns:

HeY!
Uffff...E urata rau chestia asta! Si mie mi s-a intamplat o data.Ce trebuie sa faci este sa te duci la un service ca sa ti-l dezblocheze.Nu costa foarte mult, ci in jur de 25-30 de lei.
Oricum bafta!

| Agapi_Andrei_1997 a răspuns:

Esti fraier tare daca platesti la service. Resofteaza-l, e uber-simplu. Cauta pe net/xda tutoriale.

| cristina09s a răspuns:

Asa am patit si eu cu Vodafone-ul meu smart 2 laughing. nu il rezolvi decat daca il bagi in service si sta 2 saptamani. Dupa iei totul de la inceput happy Bafta!

| franume a răspuns:

Inchide telefonul apoi cand il deschizi apasa pe butonul din mijloc ala care deschide ecranul si apoi pe ala care inchide ecranul DEODATA! APOI ITI INTRA MENIUL ANDROID SI VEZI APOI ACOLO BFTA!