| anonimususwee a întrebat:

Salut TPU, am o 'statie' cu boxe yamaha ax-380 iar atunci cand dau muzica mai tare aceasta se inchide automat. Am scos boxele si am dat volmul tare iar aceasta s-a inchis din nou, aveti vreo idee cum pot sa rezolv aceasta problema? Mentionez ca acum 1 luna mergea.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Trebuie dus la un electronist, însă puțini mai au răbdare să lucreze cu așa ceva și costă mult manopera.

Poate fi un simplu integrat ars, deoarece de cele mai multe ori asta se întâmplă. Din cele spuse de tine, dacă se oprește și fără sarcină problema ar fi undeva la alimentare.