| UzumakiKushina a întrebat:

am o tableta Allview Speed City si am uitat parola. Am incercat si acum s-a blocat. Tableta nu avea Wifi-ul pornit si nu merge faza cu contul de google. Cum as putea sa o resetez de la calculator sau cumva. Tableta am luat-o de pe eMAG si inca este in garantie. Nu as merge la showroomul eMAG numai asa. Nu este vreo metoda sa o resetez acasa?

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Da! are un orificiu mic in care scrie reset, baga colo un ac, si lasa 10 secunde, apoi incerci sa o aprinzi, daca iarasi cere parola, trebuie resetata la setarile din fabrica ( vei pierde tot din ea)
cum faci asta?
o inchizi de la buton
apesi butonul home cel din mijloc deodata cu butonul de pornire pana apare pe ecran logo-ul.
mergi in joc cu butonul home pana apare wipe data /factory reset si apesi pentru confirmare butonul power(de aprindere) apoi yes delete all data.
apoi selectezi reboot system now si dai confirmare pe butonul de pornire.
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| UzumakiKushina explică (pentru SasNetRomania):

Am facut asa, cand apas butonul home ca sa merg mai in jos pana la wipe data se stinge ecranul, nu merge mai jos. Are legatura cu faptul ca nu am facut faza cu orificiul reset?

| SasNetRomania a răspuns (pentru UzumakiKushina):

Se stinge ecranul dupa ce apesi pe wipe si tasta power... asta inseamna sa astepti sa isi dea formatare.
nu are legatura reset orificiul cu wipe.
daca nu reusesti anunta-ma
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

3 răspunsuri:
| Alexaa692 a răspuns:

Nu se poate.
Trebuie sa te duci sa ti-o deblocheze.