| Adryan28 a întrebat:

Am si eu Genius 5.1 5050 v1 si se aude bestial, il am de 1 an de zile sistemul merita toti banii dati pe el. Dar ce ma tenteaza pe mine este sa-mi mai cumpar un sistem la fel tot 5050 sau 6000 si sa le pun pe aman2 sistemele la un singur pc adica ambele mufe cu jack-uri (cele care intra in pc) de la ambele sisteme sa le unesc si sa fac doar un singur cablu cu 3 jack-uri care intra in pc xD. Oare o merge? sau e posibil sa-mi ard placa de sunet? laughing Ceva pareri/sfaturi va rog?

2 răspunsuri:
| raduro1985 a răspuns:

Sfatul meu? Nu incerca. Nu merita investitia. Gandeste-te ca sistemele astea au amplificator (cum face in special subwooferul cand atingi mufa?-nu face urat tare), iar "lipitura" firelor pe care trebuie sa o faci s-ar putea sa trimita niste paraziti in sisteme si poti pierde mult din calitatea sunetului. In plus, din calculator iti iese acelasi semnal ca si pentru un singur sistem, iar faptul ca sistemele vor avea nevoie de un semnal de amplificat, fidelitatea sunetului va scadea considerabil. Se va auzi mai rau cu doua sisteme fata de unul singur, poate mai tare, dar clar mai rau. Fiecare sistem (chiar daca sunt identice) au o intarzaiere a satelitilor (acel suround) si cred ca s-ar putea crea si ecouri fara rost.

| roby23 a răspuns:

Din cate stiu nu merge, placa de sunet sigur nu se arde. Poti incerca insa.