| Noptii_Ingerul_1993 a întrebat:

Am si eu o intrebare happy vreau sa adaug memorie ram la calculator. Eu am DDR2 si nu stiu cat suporta placa mea de baza
Numele placi este >:== ECS RC410L/800-M(2)
Dau Funda ^^. pentru cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Uite-ti placa http://www.ecs.com.tw/......etail.aspx
suporta doar 2 gb maxim, ddr2 la frecvente de 667/533/400 mhz.

| AstonMartin a răspuns (pentru AstonMartin):

*2 gb pe un soclu, adica 2x2 gb maximus.

4 răspunsuri:
| uNKN0Wn a răspuns:

Maxim 4Gb ram DDR2.

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Placa ta suporta pana la 4 GB DDR2. Din moment ce ai 2 sloturi de memorie, si vrei sa ai cei 4 GB, va trebui sa pui 2 memorii DDR2 2 GB la maxim 667 MHz

| deleu123 a răspuns:

Memoria ram poti sa bagi maxim 3 Gb daca ai widowsul pe 32 de biti iar daca il ai de 64 poti sa bagi mai multi de 3Gb nu stiu exact cat... nu depide de placa de baza.