| yourcrys a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o mica mare problema...am un telefon Lg gt 405 black
si ma cam enerveaza, cand vreau sa il deschid se aprinde si apare LG si ramane blocat asa alteori se deschide si se blocheaza dupa cateva minute, iar alteori se inchide dupa catava minute dupa ce a fost deschid si se deschide singur.....alteori sta in stare de functionare 2-3 zile apoi aceiasi problema.Ce problema are oare e dus softul sau altceva?

Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Atunci sigur e softu`, du-l acolo de unde l-ai cumparat si o sa-si dea seama si ti-l vor trimite la reparat

10 răspunsuri:
| yourcrys explică:

Da l-am scapat dar atunci nu a patit nimik.Cum sa reseteaza softul?

| Dragoselgwns a răspuns:

Reseteazai softul. L-ai scapat pe jos?

| zuzualina a răspuns:

Pai lasa-l 2-3 zile sa se descarce de tot si incearca sa-l incarci normal
daca problema tot persista, du-l la Orange shop [ am si eu si de acolo l-am luat ] si ti-l trimit la centru si il repara
am avut si eu aceeasi problema si inca o pr care a patit la fel

| yourcrys explică (pentru zuzualina):

Si ce a zis ca are atunci cand l-ai dus cu aceiasi problema?

| zuzualina a răspuns (pentru yourcrys):

Pai mi-e mi-a zis ca ar fi screen-ul de vina si mi l-a schimbat si de atunci nu mai am probleme, o sg data s-a blocat dar cum am zis l-am lasat sa se descarce si l-am incarcat si vreo 2-3 zile nu l-am folosit [ a trecut cam 4-5 luni d atunci ]

| yourcrys explică (pentru zuzualina):

Am incercat si eu asta, dar nu cred ca e doar touchscreenul fiindca se inchide asa fara motiv si de multe ori nu se deschide dupa cum am precizat anterior

| yourcrys explică (pentru zuzualina):

Bine....hai ca iti dau fundita doar asa ca esti tu frumoasatongue

| zuzualina a răspuns (pentru yourcrys):

Ehhh, ma simt de parca as fi castigat marele premiu laughing :*

| yourcrys explică (pentru zuzualina):

Esti teroarerolling on the floor

| zuzualina a răspuns (pentru yourcrys):

Ah, ma simt...neapreciata rolling on the floor

| zuzualina a răspuns (pentru yourcrys):

Atunci sigur e softu`, du-l acolo de unde l-ai cumparat si o sa-si dea seama si ti-l vor trimite la reparat