| oldschool207 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o problema cu laptopul meu deci il conectez la TV prin cablu hdmi sa ma uit la film merge ce merge 20 de minute si incepe sa ramana inapoi filmul cu imaginile si sunetul.

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Cred că placa video a laptopului nu mai face față. Ce laptop ai? (procesor, placă video, memorie RAM)

| oldschool207 explică (pentru SonicAndrei):

Processor: Dual Core 2.10 GHz
Placa video: ATI Mobility Radeon HD 5100. 520 MB
RAM: 4 Gb

| SonicAndrei a răspuns (pentru oldschool207):

Nu e cea mai performantă placă video, dar laptopul ar trebui să fie destul de bun încât să ducă ore întregi filme în FullHD fără probleme.

Am 2 întrebări:
1. Pe laptop (dacă nu-l conectezi la TV), filmele merg bine?
2. Ai vizionat filmele pe internet sau de pe hardul laptopului?