| SeilaSel a întrebat:

Am si eu o problema. Intrasem pe laptop, am stat câteva minute, iar apoi s-a stins dintr-o data si nu mai pornește. Aveți idee ce ar putea avea?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pot fi mai multe cauze nu le enumar pe toate ca n-are rost, du-l la un service si asteaptate la cei mai rau. Adica te va costa cam jumatate cat a costat laptop-ul, doar daca nu e de la vreun cablu ceva... Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a ramas fara baterie thinking

| FoundYouLover a răspuns:

Baterie are? Daca nu esti sigur, pune-l la incarcat si porneste-l, daca era din cauza ca nu avea baterie ar trebui sa porneasca dupa ce faci asta. Daca reusesti sa-l pornesti si ti se inchide iar pune mana pe fundul lui, vezi daca s-a incins, daca s-a incins asta poate fi problema.In cazul asta ori iti cumperi un suport de laptop (vezi ca se gaseste si cu ventilator, daca vrei ceva mai bun), ori iti improvizezi un suport, adica pui laptopul cu marginile laterale sustinute de doua carti, cartile sa iasa in afara, ca sa intre aerul pe sub laptop. Daca nici asa nu merge pregateste-te o cheltuiala pentru ca ori ti-a intrat vreun virus, ori are ceva la butonul de pornire laptopul tau, ori i s-a ars hard-diskul si unul nou te costa, nu gluma!

| HunnyBAG a răspuns:

Am patit si eu acelasi lucru, singura solutia a fost sa-mi iau altul pentru ca reparatia ma costa o groaza, si crede-ma nu se merita sa dai atata, ca sa-l repari cand poti lua altul nou la acelasi pret.

| SeilaSel explică:

Era la încărcat si in momentul in care l-am scos din priza s-a oprit. L-am băgat la încărcat si am încercat sa il aprind după câteva ore si a doua zi si nu a mers. Si nu se vede nici un beculet aprins, ca de obicei se vedea aprins chiar si atunci când era stins.

| Gherman_Corina_1993 a răspuns:

Poate nu mai merge bateria