| TheKingBacca a întrebat:

Astazi am observat ca eu cand imi pun laptop-ul in sleep el porneste peste cateva minute. Alta chestie: Cand am lumina stinsa, laptop-ul stins, iar eu aprind lumina, Laptop-ul porneste. E ceva senzor?

Răspuns Câştigător
| Mary012 a răspuns:

Nu nu are. Si mie mi se intampla cand aprind boxele. E din priza. Face ceva curentul si porneste.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica 2 lucruri:
1. Daca laptop-ul are camera si acesta ar declansa, chiar ambele probleme. Pur si simplu acoperi camera cu ceva material negru, ne-transparent (de exemplu: banda izolatoare) si verifici daca problemele persista.
2. Incearca laptop-ul alimentat DOAR de la bateria proprie, cu alimentatorul scos. Daca problemele inceteaza, atunci poate fi vorba de paraziti nefiltrati, proveniti din reteaua de curent.
Astept rezultatele!

| TheKingBacca explică (pentru Bula):

Ai avut si tu dreptate, insa MARY a fost primul.

| Mary012 a răspuns (pentru TheKingBacca):

Pai eu am zis direct.Scurt si la obiect happy. Si mersi de funda.

| Bula a răspuns (pentru TheKingBacca):

Daca este de la parazitii din retea, atunci alimentatorul tau este defect, nu-i functioneaza filtrajul de paraziti.
In caz extrem, problemele pot veni si din intreruperi scurte de pe reteaua de curent, dar acele se vad pe becurile din casa, care palpaie.

| untu a răspuns:

Nu cred! Trebuie sa fie flunctuatii de curent! Nu lasati laptopul in stand-by si inchideti de tot laptopul si comutator wireless inchis!