| TipulDin98 a întrebat:

Salut, TPU!
Am si eu o problema, pe pc-ul meu am o placa video gtx950 cu porturi DVI-I/D respectiv hdmi, iar eu am un monitorcu cablu vga si mi-am luat un adaptor dvi-i to vga si totul a mers bine pana acum. Aparent monitorul nu mai primeste semnal. Ce s-a intamplat

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa le duci la un atelier. Poate fi PC-ul (placa video), poate fi adaptorul, cablul sau chiar monitorul.

| Daniel2836 a răspuns:

Salut,
Este o eroare internă, poți duce P.C-ul la un centru de reparații IT happy.