| robijam a întrebat:

Am un acumulator stick type de 1100 MAh, NiMH 8.4v, este la prima incarcare ( l-am incarcat ), daca nu il folosesc pana Duminica are ceva? Se descarca?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Putin, dat fiind faptul ca e nou. Desi nu vad de ce nu-l incarci Sambata. Odata cu tensiunea scade si curentul, chestie de fizica elementara. Din aduceri aminte, un acumulator Ni-Mh scade cam 25% din capacitate in decurs de 7 zile, la o temperatura ambianta de 25 de grade. Asa ca nu o sa-ti scada prea mult.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Spre deosebire de baterii, acumulatorii se descarca si singuri in timp. Nu se va descarca de tot in 3 zile stai linistit.

| robijam explică (pentru K0sti):

Pai eu il folosesc la o arma de airsoft, cam cat ar scadea din voltaj pana duminica?

| robijam explică (pentru K0sti):

Pai chestia e ca l-am incarcat azi noapte.

| K0sti a răspuns (pentru robijam):

Putin, dat fiind faptul ca e nou. Desi nu vad de ce nu-l incarci Sambata. Odata cu tensiunea scade si curentul, chestie de fizica elementara. Din aduceri aminte, un acumulator Ni-Mh scade cam 25% din capacitate in decurs de 7 zile, la o temperatura ambianta de 25 de grade. Asa ca nu o sa-ti scada prea mult.