| butuc55 a întrebat:

am un apart de fotografiat, mai precis o camera, cand vreau sa fac o poza imi scrie pe ecran Protectie la scriere doar cand am cardul de memorie bagat in camera. cand scot cardul de memorie pot sa fac poza si nu scrie nimica si ma lasa sa fac poze, am vazut ca aveam virusi pe card i-am sters si tot la fel imi scrie. care e cauza?

Răspuns Câştigător
| byFlav13 a răspuns:

Pe partea laterala a cardului ai un buton care blocheaza cardul, poate l-ai apasat fara sa iti dai seama

| butuc55 explică (pentru byFlav13):

Multumesc de ajutor fratele meu o miscat butonul acela si era pe look multumesc inca o databig grin

2 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Posibil sa nu se fii sters toti virusii
Formateaza cardul pe fat32
dai click dreapta pe card din my computer si debifezi optiunea read only

Sper sa-ti fie de folos