| Cleudiu a întrebat:

Am un calculator de ceva timp, si acum, de vreo saptamana nu imi mai merge sunetul. Am incercat sa bag boxele si in fata si in spate, si nimic. Boxele le-am conectat si la telefon si merg. Nu stiti din ce cauza nu imi merge?

Răspuns Câştigător
| Mp28evil28 a răspuns:

Verifica in start control panel si da click pe sound si adjust sound volume si vezi sa nu fie pe mute sau sa fie dat la minim volumul sau ar putea fi de la placa de sunet. FUNDA

4 răspunsuri:
| ganjafarmer1911 a răspuns:

Incearca sa instalezi cd pentru placa audio daca nu cauta pe net driverul placii audio si o sa iti mearga

| CristianoRonaldo10 a răspuns:

Pai daca ai cd-ul cu driver-ul de sunet reinstaleazati-l sau intra in control panel/printers or other hardware ( de pe modul de vizualizare switch to category view) sau de pe modul switch to classic view click pe add hardware
(asta e pentru windows xp)
dupa ce ai facut asa, urmeaza pasii urmatori:
1.next
2.astepti cateva secunde... dupa care dai click pe yes, i have already connected the hardware apoi next
3.cauti driver-ul de sunet si-l instalezi.
sper ca ti-am fost de folos...
bafta

| EmanuelEmiManu a răspuns:

Poate ai dezinstalat din greseala Driverele pentru sunet, dar daca nu ai facut asta poti sa incerci sa dai un Update la windows ( asta merge doar in cazul in care ai windows vista windows 7 sau windows 8) in rest pentru windows xp poti sa cauti pe net drivere de exemplu realtek etc. poti cauta chiar si pe drivere mai exact nume de drivere ca apoi sa le poti cauta pe net. Poti folosi acest link : http://download.cnet.com/windows/audio-drivers/. Iar dupa aceea daca tot nu iti merg va trebui sa configurezi boxele dar asta desigur in timp ce boxele sunt bagate in calculator, va trebui sa te uiti in drivere pentru ca eu nu stiu ce driver vei alege, insa va trebui sa ma contactezi daca vrei sa mai afli ceva sau daca nu ai inteles ceva ( Mess : emy_the_son_of_god si inca un lucru sa stii ca nu sunt fata ).

| Hanea_Andrei_1988 a răspuns:

Ok, incercam intai asa:

Start>Run>Services.msc>Windows Audio>Start daca e pe Stop si ok.

Daca nu merge, reinstaleaza driverul audio