| DobricaStefan02 a întrebat:

am un HP 2000-2d03SQ si are o problema.
>-Il deschid si se aud ventilatoarele 2 secunde dupa se opreste tot
ATENTIE ecranul este negru se aprinde decat butoanele de power si Caps Lock zici ca este pe avarii laughing)
si asa ramane pana cand se consuma bateria sau daca il las la incarcat nu se stinge deloc numai daca il sting eu de la buton sau ii scot bateria...
De la ce credeti ca ar putea fi? big grin

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Chipset grafic dus sau invertorul...Defect de la o exploatare neconformă și a lipsei mentenanței... Dacă nu ma uit peste el fizic mi greu să-mi dau seama.Problema se rezolvă într-un service autorizat sau la reprezentanța de service de garanție(dacă este cazul). Succes

| gelu1970 a răspuns:

Desconecteaza bateria
desconecteaza incarcatorul de curent
fara sa ai sursa de curent, cu bateria si incarcatorul desconectate, apasa butonul On timp de 2 minute.
conecteaza laptopul la curent si porneste. starteaza?
in cazul in care persista eroarea, ar trebui sa te gandesti sa il duci la service. cel ce ti-a raspuns primul cu asta se ocupa, deci poti sa il contactezi sa vezi unde are service.
bafta. ceea ce ai scris e ceva comun in laptopurile HP si ceea ce ti-am scris da rezultat in 85% din cazuri.

| gelu1970 a răspuns:

Ai reusit sa startezi?

| gelu1970 a răspuns (pentru DobricaStefan02):

Inainte sa il duci la un service incearca sa il conectezi la un monitor extern si vezi daca ai imagine pe monitorul extern. insa din cate ai scris, problema e foarte probabil sa fie din cauza graficii.