| dannyelutzu1_6199 a întrebat:

Am un laptop Acer Aspire 5742Z cu windows 7 ultimate x64, pot instala Windows 8 sau 8.1? Pe site-ul oficial am gasit doar 2 drivere pentru. windows 8 si scrie in paranteze update.Nu stiu daca merge. Funda la cel mai rapid raspuns.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Numai prin upgrade de la win 7, cum spune si la ei pe site! Deci il poti pune, dar prin upgrade, nu pe curat, cu formatare!

3 răspunsuri:
| Pantazi_Ionut_1992 a răspuns:

Nu e bun windos 8 pentru laptop sau calculator e bun pentru tablete

| LDEGM2100 a răspuns (pentru Pantazi_Ionut_1992):

Felicitari pentru constatarea ta eronata! Windows 8 e bun pentru orice dispozitiv capabil sa-l ruleze!

| dannyelutzu1_6199 explică (pentru LDEGM2100):

In fine, sa ne concentram pe intrebare va rog frumos daca se poate si stiti sa ma ajutati.