| RaduHack a întrebat:

am un laptop Acer si merge cam greu (cred ca e virusa ) ...si as vrea sa ii reinstalez windows. Pana acum am mai pus windows doar pe PC (windows xp ) ..Pe laptop vreau sa pun windows 7. Dupa ce il reinstalez... Driverele trebuie sa le iau de pe net? sau se descarca singure (eu asa am auzit )

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu se descarca nici un driver singur. La windows 7 ai driverele default ale windowsului, nu ale laptopului, cele pentru placa de baza, sunet, video, le iei dupa net de pe site-ul producatorului laptopului respectiv. Bft! happy

| RaduHack explică (pentru Jipa95):

Multumesc, ar mai fi ceva... Daca instalez windows 7 pe pc..si e putin mai slab il va ingreuna (v.a merge mai greu)?

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduHack):

Daca ai minim 1.5gb de ram, un procesor dual-core pe 1. 8ghz si o placa video de 256 mb, iti merge perfect un windows 7 pe 32 biti, asta daca nu il ingreunezi foarte tare cu programe. Bft!

| RaduHack explică (pentru Jipa95):

Am asa la pc Intel(R) Celeron (R) D CPU 3.06 GHz 3. 06GHz, 1GB RAM, placa video 256.
V.a merge?
ps : aici driverele le iau de pe net nu?

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduHack):

O sa-ti mearga binisor atata timp cat nu il freci cu tot felul de programe, iar dupa ce l-ai instalat, opreste automatic updates. Driverele, de pe net! happy