| costisuruniuc a întrebat:

Eu am un laptom emachines e525 si vreau sa imi instalez windows xp ca acum am windows 7 home premium dar imi zice ca windows xp e incopatibil cu sistemul ce as putea sa fac. Daca nu merge cu windows xp as vrea sa imi instalez windows 7 ultimate dar vreau sa stiu daca dupa ce il instalez trebuie sa imi reinstalez toate driverele sau se pun singure.

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Prin bios insataleaza,
[img]http://www.windowsreinstall.com/articles/bios/images/Image6.gif[/img]

http://www.windowsreinstall.com/articles/bios/images/Image6.gif

cd rom pui primul si dai f10 si ok
dar driverele trebuie instalate dupa ce instalezi windowsul, acum depinde de placa de baza,
unele pc nu-i nevoie de drivere :sunet, net, video,
altele este nevoie sa instalezi
mai bine asigurate ca ai driverele pentru net
daca este net, restul se face

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti instala Windows XP daca il instalezi prin bootare de pe CD.

| M1shulika a răspuns:

Probabil laptop-ul dms. este pe 32 de biti iar windows-ul pe care vreti sa vi-l instalati este pe 64 (86) biti si de aceea nu merge.

| costisuruniuc explică (pentru M1shulika):

Da windowsul pe care il am e pe 64. P.S. 32biti=86biti