| ionuttt11 a întrebat:

am un laptop aspire one si mi-am luat un mouse usb dar nu imi merge parerea mea este ca trebuie dezactivata placa acea care tine loc de mouse daca puteti sa-mi spuneti cum se face sau ce trebuie sa fac ca sa-mi mearga mouseul

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Ai încercat mouse-ul în toate porturile USB? Poate trebuie instalat ceva. Poate nu ai așteptat destul să-l citească. Poate mouse-ul e defect.

Poți avea 100 de mauși în laptop și le poți folosi deodată, nu trebuie dezinstalat nimic, poate nu ai instalat ceva driver pentru maus.

Lasă activat Windows Updates din Control Panel (în System and Security). Va instala tot e nevoie automat.