| aloken a întrebat:

am un laptop care are procesorul si placa video dedicata de la AMD.Problema este ca procesorul cred ca mai are o placa video integrata procesorul fiind un AMD A4-5000 1.5GHZ iar placa video inegrata AMD RADEON HD 8330 de 512MB iar cea dedicata un AMD RADEON HD 8670M de 1GB iar cand intru in programul de la AMD pentru placa video imi arata ca cea principala este 8330-ul si nu 8670M-ul.Intrebarea mea este cum pot sa fac ca jocurile sa mearga pe 8670M si sa o fac placa video principala.

1 răspuns:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Asa functioneaza... structrura unui laptop e conceputa asa jocurile oricum pleaca automat pe cea dedicata vezi asa pentru ca cea integrata e folosita ca principala cea dedicata cupleaza doar cand folosesti aplicatii care necesita mai multa putere. aviz instaleaza driverul la placa dedicata chiar daca nu o arata