| NicuBeuca a întrebat:

Am un microfon si cand vreau sa fac karaoke si stau langa boxele de la pc, se aude ca si cum ar fi ecou, adica in microfon se aude si melodia care o pun pe boxe si provoaca un tauit groaznic, ce este de facut, cum sa il configurez ca sa se auda doar vocea mea in microfon, si nu si melodia din boxe

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca faci microfonie. Boxele trebuie sa fie mai departe de microfon, adica de tine, si trebuie orientate in alta parte.