| BadBoy1998 a întrebat:

Am un pc cu i5 4460, 8gb ram si un sshd de 1tb ( placa video e HD Graphics 4600 ) asa.
Si cand deschid pc-ul procesorul imi sta in 60%
De exemplu eu acum am pe fundal Youtube ( muzica in 144p ) si Facebook-ul si imi consuma 70-80%. Nu stiu dc imi consuma atat cand rulez niste operatiuni foarte slabe

P.S. Am Windows 10

P.S. 2 : DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MihaiGe a răspuns:

Asta e consumul normal. Procesoru nu face fata incearca windows 7/8.

9 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ciudate..eu am un Q9505 la videoclipurile Full HD imi sta pe la ~20% ( Win. 10 )
Folosesc Mozilla

| MihaiGe a răspuns:

Verifica temperatura acestuia. Daca tot este in regula cu temperatura apasa Ctrl+Shift+Esc apasa pe Show processes from all users apasa pe CPU sus si vezi ce consuma asa mult, inchide daca nu e nevoie de procesul acela.

| BadBoy1998 explică (pentru MihaiGe):

Temperatura 45-55C*

| MihaiGe a răspuns (pentru BadBoy1998):

Este ideala, cauta cum ti-am zis acolo si vezi ce procese consuma mult.

| BadBoy1998 explică (pentru MihaiGe):

Cel mai mult consuma Systemul ( consuma 20% )
Si o chestie cu internetu care consuma 10%

In rest toate consuma sub 1

| BadBoy1998 explică (pentru MihaiGe):

Nu am ce inchide!

| CPAElites a răspuns (pentru MihaiGe):

Sau poate windowsul descarca/face vreun update

| MihaiGe a răspuns (pentru BadBoy1998):

Asta e consumul normal. Procesoru nu face fata incearca windows 7/8.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Ce zice task manager? Eu am avut un virus ce imi manca destul de multe resurse. Eu am oprit cu ajutorul cuiva procesele de fundal inutile. Pe Facebook exista un grup unde iti raspund la orice intrebare de genul membrii. Se numeste Grupul It-istilor

| BadBoy1998 explică (pentru RaduMihaiRadu):

Dupa task manager ar trebui sa stea in 30%