| TMAIGL a întrebat:

Am un pc și nu știu sigur dacă sursa este destul de mare pentru el, am sursa corsari 430m de 430w și am procesor i5 650 3. 2ghz placa video gigagyte nVIDIA gtx 970 4gb vram și 8 gb ram.
Se cam încinge procesorul când ma joc ajunge undeva la 70 de grade.
Și am intrebat mai mulți prieteni și mi-au zis ca de la sursa este ca nu are putere și ce sursa mi-ar trebui.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca ti-a raspuns unul mai sus. Are dreptate cu o singura precizare: mai toate sursele merg la orice PC.

| peperonies a răspuns:

70 de grade nu e mult pentru un 650.

| FlorinCiokan a răspuns:

E recomandat minim 500W. Dar Corsair e cea mai buna la surse nu cred ca nu ar merge la pc-ul tau.
Procesorul Nu se incinge de la sursa. in nici un caz. Se incinge de la racirea proasta. Iti trebuie un cooler bun.
Daca esti un gamer si joci mult iti recomand acest cooler
- http://www.emag.ro/......DTHS4YBBM/
Sper ca am fost de folos. Bafta