| GabiRCG a întrebat:

am un pc mai vechi si nu are destula memorie RAM! imi puteti spune si mie cam cat costa 1-2 Gb RAM?

7 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Depidne ce tip de ram ai nevoie happy uita-te pe okazii.ro

| Hevnoraak a răspuns (pentru alin334):

Nu intra pe okazii sunt numai cretinătăţi, mai bine intra pe Emag sau Pc garage
Ramii sunt ieftini 4GB ar fi între 100 şi 200 lei.

| alin334 a răspuns (pentru Hevnoraak):

Depinde man, eu am facut si schimb de teelfon pe okaziithinking dap eMAG e f ok, dar conteaza ce tip de ram este!

| AndreiDr a răspuns:

Depinde ce fel de ram ai. daca ai ddr 400 te costa 1 gb cam 150 de lei. si nu se merita. la un calculator nou ddr3, 2gb costa 30 de lei. WTF... 4 gb 80 de lei...

| GabiRCG explică (pentru AndreiDr):

Nu prea ma pricep eu la astea... ce inseamna ddr 400 sau ddr3?

| AndreiDr a răspuns (pentru GabiRCG):

Daca vei deschide carcasa, te uiti la ram si scrie pe laterala ce scrie pe ele, dar nu le scoate. ca se baga greu. daca te avanti sa o scoti, cand o bagi trebuie sa fie cele doua urechi deschise, si apesi cu podul palmei pana urechile revin la pozitia initiala singure.

| GabiRCG explică:

Bun! sa zic ca mi-am cumparat placa aia ram dar dupa ce o bag in pc trebuie instalat ceva? cineva mi-a spus ca ar trebui reinstalat winsowsu...