| CTLN a întrebat:

Am un sistem 5.1 Logitech x530 si am o problema. cand ascult muzica pe youtube nu se aude 5.1 ci stereo. dar daca ascult intr-un player se aude normal 5.1. Funda pentru cel care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Eu am vrut sa sterg răspunsul imediat ce l-am postat că am văzut că e gresit; dar nu se poate sterge imediat.
Nu stiu ce sa zic; poate că o fi browserul de vina. Încearcă cu alt browser. Încearcă si alte site-uri si alte browsere.
Caută pe youtube "5.1 sound" sau ceva de genul asta; caci nu toate videoclipurile sunt 5.1. Dacă nu gasesti nici asa, atunci intră în setările plăcii de sunet, si vezi dacă are vreo setare legată de browser.
Dacă nici asa nu merge, atunci site-urile nu redau ele sunet 5.1 in modul online.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă pc-ul este nou, atunci placa audio ar trebui sa suporte 5.1, iar setările pentru sunet le gasesti in Start- Control Panel - Sound. (Poate că acum este setat 2.1). In caz contrar trebuie să cumperi o placă audio.

| CTLN explică (pentru anonimg):

Suporta 5.1, dar in ytb se aude stereo.doar in youtube

| anonimg a răspuns (pentru CTLN):

Eu am vrut sa sterg răspunsul imediat ce l-am postat că am văzut că e gresit; dar nu se poate sterge imediat.
Nu stiu ce sa zic; poate că o fi browserul de vina. Încearcă cu alt browser. Încearcă si alte site-uri si alte browsere.
Caută pe youtube "5.1 sound" sau ceva de genul asta; caci nu toate videoclipurile sunt 5.1. Dacă nu gasesti nici asa, atunci intră în setările plăcii de sunet, si vezi dacă are vreo setare legată de browser.
Dacă nici asa nu merge, atunci site-urile nu redau ele sunet 5.1 in modul online.