| Malita_Gabitzzu_1990 a întrebat:

am un sistem de boxe 5.1 dar am bass-ul stricat. Mi-am cumparat de curand alt sistem 2.1 dar nu are chiar asa bass. As putea sa fac ceva cu ele, adica sa le combin cumva, iar daca tot suntem aici as vrea sa stiu daca pot sa invat sa fac boxe, adica un prieten, care este dj la evenimente, el singur si-a facut boxele dar a zis ca nu se mai ocupa.

Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti folosi boxele (daca sunt de mai buna calitate) daca au aceeasi impedanta (ohmi). Altfel risti sa strici si noul sistem.

| Ironwin a răspuns:

Ce putere au cele doua sisteme? Boxe se confectionau in vremurile trecute cand nu gaseam alta varianta. Astazi gasesti boxe noi sau second hand de care vrei si la preturi bune.