| jstsane a întrebat:

am un Stick Kingstone DT101 de 16 GB nu inteleg de ce nu merge sa pun fisiere de peste 5GB dar de 1, 2, 3, 4 GB merge.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de tipul de sistem de fisiere pe care il ai stick, care probabil e FAT32. Pentru a pune fisiere de peste 4gb trebuie sa. l formatezi la NTFS.
ATENTIE ca prin formatare iti sterge tot ce ai pe stick! (da un copy-paste la ce ai pe stick pe PC si dupa formateaza. l)
Pentru formatare:
Intra in My Computer, da click dreapta pe el si dupa alege Format. La File system alege NTFS si da click pe Start si ar trebui sa apara o fereastra care sa te anunte ca se va sterge tot de pe stick. Click pe OK si mai trebuie sa astepti sa termine de formatat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formateaza-l NTFS