| Madalin_Constantin_1993 a întrebat:

Salutare TPU am un stick Kingstone DT101 G2 8GB si nu il mai pot formata am incercat foarte multe metode gen CMD sau din manager dar degeaba nu ma lasa sa il formatez cand dau in manager il gaseste si imi zice sus ca este in format RAW cine ma poate ajuta?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Http://www.epasystems.ro/eroare-the-disk-is-write-protected/

La sfarsitul articolului ai un program, foloseste-l!

| Madalin_Constantin_1993 explică (pentru K0sti):

Man am incercat prima solutie si nu merge iar la a doua am descarcat programul dar nu stiu cu ce program trebuie deschis

| K0sti a răspuns (pentru Madalin_Constantin_1993):

Pai daca e zip (arhiva)...aoleu Madalineeee...

| Madalin_Constantin_1993 explică (pentru K0sti):

Scz man aveam winraru-ul instalat dar acesta nu il citea dupa am verificat dar cand deschid programul imi zice ca nu gaseste stick-ul...

| K0sti a răspuns (pentru Madalin_Constantin_1993):

Winrar stie sa deschida si zip! Ca nu-ti gaseste stick-ul, asta nu mai stiu ce sa-ti zic...ciudat. Eu am resuscitat vreo 4 stick-uri cu programelul ala si mi- s-a parut exceptional! Nu stiu ce sa zic...
Incearca alta varianta, vezi ca sunt mai multe acolo, incearc-o pe ultima!

| Andutu21 a răspuns:

Incearca sa ii dai format dintr-un linux, dar dupa simptome s-a cam stricat