| Teo1236453 a întrebat:

Am un telefon Orange Hiro si l-am scuturat putin...din plictiseala...si se aude in el un zgomot un fel de ticait ca si cum ar fi o piesa rupta.Merge la fel de bine ca la inceput dar as vrea sa stiu daca e normal sa se auda asa.Astept raspunsuri de la cei care detin telefonul.Sau de la un Orange helper.Merci anticipat.

Ps:Funda+votbig grin

Răspuns Câştigător
| Alex1234aesd a răspuns:

Asa am patit si eu la telefon (iPhone 3gs) in cazul meu a fost din cauza la baterie deoarece prinsese apa... Poate la telefonul tau este altceva.E de preferat sa il duci la un service GSM sau la magazinul de unde ai cumparat telefonul respectiv.Aminteste-ti intai daca ti-a scapat vreodata (mai rau), Daca da poate fi din cauza unor element minore din spate!

Sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In situatia de fata este posibil ca o piesa din interior sa fie desprinsa. Va trebui sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Teo1236453 explică (pentru OrangeHelper):

Dar daca ar fi fost o piesa desprinsa telefonul nu ar fi avut probleme? Merge perfect ca atunci cand l-am cumparat

| WaWaWeWa a răspuns:

Dul la un Orange center
ei o sa il desfaca si o regleze piesa ca sa nu se mai auda!
(am avut eu asa o problema doar ca era un alt telefon...)