| Nycku1999 a întrebat:

Am vazut ca imi pot face upgrade gratuit la Windows 10. Am 2 intrebari in legatura cu asta : 1. Dupa 1 an trebuie sa platesc licenta sau nu?
2. Adobe Photoshop CC 2015 functioneaza bine pe Windows 10?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Poti face upgrade la windowsu 10 in decursul a unui an de zile. Daca ai facut upgrade in perioada 29.07. 2015-29.07.2016 windowsul se activeaza gratuit si il ai pe viata.

Doar daca ai o licenta de windows 7 sau windows 8.1 CUMPARATA ai parte de oferta asta, daca nu ai licenta nu o sa ti se activeze windowsul.

Daca merge pe windows 8 o sa mearga si pe windows 10.

| Nycku1999 explică (pentru Intruder19):

Pai am un laptop Acer cu Windows 8.1 With Bing, Windows 8.1 il am de cand am cumparat laptop-ul si presupun ca are licenta nu?

| Intruder19 a răspuns (pentru Nycku1999):

Da, daca ai laptopul cumparat cu windows 8.1 poti face update la windows 10 pentru ca o sa se activeze si o sa il ai gratuit pe viata.

Succes.

| Nycku1999 explică (pentru Intruder19):

Multumesc mult pentru raspunsuri, it idau funda big grin Ah inca o intrebare driverele si fisierele din partitia cu Windows se pierd? Sau toate fisierele din PC

| Intruder19 a răspuns (pentru Nycku1999):

Nu se pierde nimic, dupa ce ai facut upgrade o sa gasesti toate fisierele si aplicatiile instalate. O sa ai un folder in C: numit windows.old pe care il poti sterge (acolo e windowsul vechi) ca sa eliberezi spatiu.