| stefangs a întrebat:

am vrut sa imi fac un cont de facebook si imi cerea un nr. de telefon am dat un nr de telefon iar dupa nu am primit nici un mesaj sau ceva de genul asta.Ce pot sa fac? am dat nr meu de telefon si nu vreau sa am probleme! FUNDA REPEDE

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Stai linistit..numarul de telefon ti-l cere pentru a putea activa anumite functii de securitate, spre exemplu daca iti uiti parola iti trimite un sms cu un cod care poti sa il folosesti pentru resetarea parolei..numarul de telefon nu este public decat daca optezi tu pentru asta si daca vrei poti sa ti-l stergi din setari confidentialitate.

| stefangs explică (pentru vatco):

Nu,nu problema e ca nu am primit sms-ul de confirmare nici pana acum...

| vatco a răspuns (pentru stefangs):

Inseamna ca nu ai scris numarul de telefon corect..incearca sa ceri din nou un cod de confirmare din facebook.ai pus cu +40 in fata? sau poate ai pus 2 de 0..trebuie sa fie o greseala din partea ta.