| DraaaagooooS a întrebat:

as vrea sa imi cumpar o sursa noua! in momentul actual am o sursa de 230W foarte mica! As dori sa imi iau una de 500W deoarece am cumparat o placa video noua si nu imi pornea monitorul si nici tastatura pentru ca nu o alimenta placa de baza! ventilatorul de la placa video se invartea

am placa de baza p5vd2 vm - se si as dori sa stiu cum sta treaba cu o sursa ce fel de cabluri are cum se potrivesc de ce tipuri sunt cabluriile alea ca sa stiu ce sa cumpar

daca vreti puteti lasa link cu una intre 50/60 lei. cam atat as putea sa dau pe una

vreau sa imi explicati cum sta treaba cu mufele am inteles de la un amic dar el nu a vazut in pc la mine ca mi-ar trebui una cu mufa sata dar eu nu ma pricep la chestiile astea prea bine deci na. sunt cam bagat in ceata deci imi puteti explica si dau fundita

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Toate nene! Au mufe pentru SATA si Molex, iar sursele mai bune au si mufe pentru alimentarea separata a placilor video. Atentie, nu pocnitorile alea de 60 lei ale tale!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

La 50/60 lei nu gasesti, in plus alea sunt pocnitori, nu surse! Te uiti de la 120 lei in sus! Minim asa ceva: http://www.emag.ro/sursa-inter-tech-energon-550w-eps-550/pd/E0FS2BBBM/

Daca iei ceva sub asta, mai bine nu mai iei! Desi si asta este o sursa slaba calitativ, dar pentru calculatorul tau e ok!

| DraaaagooooS explică (pentru K0sti):

Am inteles dar cum te treaba cu potrivitul? cum sti ca se potriveste? marimea sau firele

| K0sti a răspuns (pentru DraaaagooooS):

Pentru ca sunt standard!

| DraaaagooooS explică (pentru K0sti):

Toate sunt standard? adica la fel la mufe si etc? adica si sursa mea are aceeleasi mufe?

| K0sti a răspuns (pentru DraaaagooooS):

Toate nene! Au mufe pentru SATA si Molex, iar sursele mai bune au si mufe pentru alimentarea separata a placilor video. Atentie, nu pocnitorile alea de 60 lei ale tale!

| LeMike a răspuns:

Poate placii video ii trebuie alimentare in plus spune modelul placii video!