| ionucmarele a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un telefon din cele doua si nu stiu pe care sa il aleg. Sper sa ma ajutati voi.Este vorba de Samsung galaxy ace plus vs Huawei ascend g300.Habar nu am ce sa aleg.Ce ziceti ca ar fi mai bun.Aduceti si argumente la raspunsurile voastre nu numai" Samsung pentru ca Huawei is chinezarii etc etc"Funda pentru cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| miamia1 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Huawei-ul. Da, firma Samsung se bucura de o mai mare faima, insa comparand cele doua telefoane, Huawei ascend g300 mi se pare mai bun.
De ce?
1. ecranul e mai mare, daca asta reprezinta un punct pro si pentru tinelaughing;
2. La Huawei, memoria interna este: 4 GB / 512 MB RAM, pe cand la Samsung e mult mai miicaa: 158 MB RAM, memoria de stocare nu este specificata pe site-ul pe care l-am accesat;
3. Bateria de la Samsung rezista foarte putin, mereu te lasa cu buza umflata atunci cand ai mai mare nevoielaughing;
4. Viteza procesorului este mult mai mare la Huawei: 1GHz, fata de cea de la Samsung: 800 MHz;
5. Ultimul argument, foarte obiectiv, dealtfel, Huawei-ul arata mai binelaughing;

Sper ca te-a ajutat comparatia realizata de mine, sa ne spui si noua ce ai hotarat, ca suntem curiosi tare:p.

| Ioana9913 a răspuns:

Samsung galaxy ace

| rexy a răspuns:

Samsung, pentru ca mie mi se pare cel mai bun smartphonewinking

| laurasorina98 a răspuns:

Eu spun ca Samsung Galaxy Ace Plus. De ce? Pentru ca am citit la o prezentare a telefonului Huawei multe comentarii negative, in care cei ce si l-au cumparat nu eram multumiti deloc. In schimb, prietena mea are Samsung Galaxy Ace Plus si ii merge foarte bine, e chiar frumos si gaseste foarte multe lucruri de facut pe el. Poti gasi si specificatii despre cele 2 telefoane aici: http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g300-4594.php si aici: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_plus_s7500-4397.php. Sper ca am fost de ajutor!