| m3looo a întrebat:

As vrea sa imi schimb placa video deoarece ma apuc sa joc Cs:GO si placa mea nu e asa buna. Am vazut placa acesta: Placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 OC 2GB DDR5 128-bit | Merita sa dau 600lei pe ea? O sa ruleze bine CS :GO daca pe langa placa respectiva am procesorul: AMD Athlon(tm) X4 740 quad core 3.20 GhZ?

dau FUNDA

-

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

O sa ruleze cs go la cele mai inalte detalii. Dar daca tot ai 600 lei de dat pe o placa video, uita-te la r7 260x. Este cu 40-50% mai performanta decat 750-ul.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal te-as sfatui sa cauti pe net cerintele minime de hardware pentru acel joc si sa le compari cu calculatorul tau.

Daca calculatorul tau este superior sau egal cu cerintele jocului iti va rula bine. Altfel poti sa iei o placa foarte buna, dar sa nu ai destul ram. Sau procesor. Sau chiar placa sa nu ti se potriveasca sau conexiunea la internet sa fie instabila, etc...

| JohnyMoga a răspuns:

O placa ce poate rula decent un joc cu engine HL3 ar trebui sa aiba 256 de biti.
Recomand un i5 3.0 minim pentru jocu asta, altfel o sa iti mearga prost.
daca cu pc dual core quad 2500, 4 gb ram si nVIDIA gtx 280 1 gb am 120 130 fps si pot spune ca mi se misca bine.
merita sa o iei big grin

| DAnc3 a răspuns (pentru JohnyMoga):

Nici tu nu stii ce naiba vorbesti, odata spui ca recomanzi i5 minim pentru joc si dupa zici ca un "dual core quad 2500 " (ca idee nici nu exista asa ceva ) se misca bine.PS:Este Intel pentium dual core si core 2 quad sunt 2 lucruri diferite.