| DragosBR a întrebat:

As vrea sa imi vand calculatorul pentru a imi lua un laptop.Calculatorul meu arata cam asa :

Procesor : Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 2. 50 GHz (2 CPUs)
RAM : 2 GB DDR2 800 MHz KingSton CL6
Placa Video : Nvidia GeForce 9400 GT 1024 mb
HDD : 250 Gb SATA 2 Samsung
Placa de baza : ASUS P5N73
Carcasa 400W Maxin ATX

Cu ce pret imi recomandati sa il vand? Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| marynero a răspuns:

6-8 milioane

1 răspuns:
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Ești nebun!
Mai trebuie să cumperi niște plăcuțe de memorie Ram, că trebuie minim 4GB de ram și încă un hard de 1 tera sau de cel putin 640 GB și ai un calculator suficient de bun. Cu timpul va trebui să cumperi o sursă mai puternică.

Laptopurile sunt calculatorașe mici, utile la afaceri, că nu va lua cu el, toată măgăoaia, când merge să discute afaceri cu o firmă.
Laptopul nu exclude la oameni zdraveni la cap calculatorul fix, ci lucrezi la birou / și acasă la calculatorul fix și când faci afaceri utilizezi calculatorul mic și mobil.
Deci nu fă prostia să vinzi calculatorul fix spre a lua un laptop.
Dacă nu faci afaceri, nici nu ai nevoie de laptop!
Sunt studenți care scriu f repede la calculator, cu ambele mâini și un asemenea student poate să folosească laptopul la cursuri la facultate.
La laptop nu poți face repede, desenele de pe tablă, și nici nu poți scrie repede formule.
Alea trebuie fotografiate.
Când vei avea nevoie și de laptop în plus față de calculatorul fix îți vei cumpăra și laptop.