| geo97FPP a întrebat:

- as vrea sa stiu daca laptopurile Samsung sunt rezistente la componenta, si as vrea sa mai stiu daca acesta este unul bun :http://www.emag.ro/......E9MSKBBBM/

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cam scump la ce are pe el.Cu banii aia poti cumpara un i7 tot Samsung.Dar nu stiu cum faci cu trimisul. Uite aici acum ma uitai la ei pe site si uite ce am gasit.Ce ai tu aici este seria 3 asa sint cunoscute sub numele de seria 3.Sa iti arat ce am gasit.Aceiasi seria 3 cu procesor i7-3630QM-2,4GHz,cache 6MB L3, memoria ram 6GB cu max de 8 gb.Video este AMD Radeon™ HD 7730M Graphics de 2Gb, iar restul este ca si ce ai aratat tu aici insa asta ce arat eu are si port USB 3.0 ce la tine nu este.Si costa 900$.Dar daca cauti ce ai aratat tu pe aici il gasesti cu 4-sute de dolari.Ca sa gasesti ce eu arat intra pe www.samsung.com dar pe america.Si acolo o sa vezi laptopuri. Aaaa sa nu uit are si windows 8 pe el.Deci orice laptop sau orice calculator in america vine cu windows pe el.Calculatoare fara windows nu exista prin america.Itra vezi ce modele sint, care iti place si apoi vezi daca delivereaza sin Romania si cam cit costa trimisu.Dar stii ca cumperi cu banii aia ceva de citeva ori mai bun decit ce ai gasit tu acolo.Eu asa am facut am luat un Samsung seria 7 din america.Am mai luat si all in one Sony tot din america.Deci ce tu ai aratat aici este slabut.Procesor i3 si gata.Ce are asa bunicel este ramu si video.In rest slabut procesor si hard si restul.Dar daca nu ai incredere atunci cumpara de acolo.Samsung face laptopuri bune dar nu mai bune ca Sony.Deci mai compara mai cauta si alte branduri.Asa bune sint Apple, Sony, Samsung si apoi restul lumii. Unde mai pui ca n-are nici windows pe el.Asta e cea mai marte magarie ce am auzit-o vreodata sa vinzi calculatoare fara windows pe ele.Pai de unde stiu eu ca este bun? Mai trebuie sa dai si bani pe windows.Si daca nu iei windows cu licenta si iei altfel de windows ala nu o sa-ti mearga bine, pentru ca anumite chestii devin inactive daca nu pui keyul, cum este la windows 8 nu poti ajusta lumina daca nu pui key la instalarea windowsului si inca citeva chestii de genul asta.Eu ti-am dat o ideee de unde sa cumperi si mai ieftin si mai bun.Tu alegi.bafta oricum

| IulianP a răspuns:

Mai pui 100 RON si mergi pe asta: http://bit.ly/13G1OD4
Are o placa video mai performanta decat GT 620M si vine si cu un telefon cadou.

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Da sunt bune samsungurile

| bighidel94 a răspuns:

Ca configuratie este foarte ok si pentru pret la fel si Compania Samsung este una dintre cele mai mari companii din lume de smartphone-uri, laptop, Tablete etc Recomand!winking