| zNx a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot executa dintr-o poza.jpg alt program. Cum ar fi, cand deschid poza, sa se deschida si acel program ascuns. Am aflat doar cum sa ascunzi in spatele pozei dar nu si cum sa se deschida amandoua. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc.

4 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Uite aici un tutorial destul de explicit:
http://www.youtube.com/watch?v=XF6tfJp_Wvw

| zNx explică (pentru foxsilver):

Nu mai e bun download-ul.

| foxsilver a răspuns (pentru zNx):

Ok,hai sa incercam in felul urmator:iei un jpg,il pui pe desktop, dai click dreapta, selectezi "edit", moment in care imaginea iti va intra in "paint". Salvezi imaginea in format "png., dupa care te vei duce pe acest link:http://www.convertico.com/
Aici,in casuta"select file from your computer" te duci la "browse,si vei alege acea imagine png. Apoi dai click pe"go".In dreapta monitorului o sa-ti apara imaginea convertita in icon,si o salvezi.
Dupa toate aceste operatiuni, te duci pe shorcut-ul programului la care vrei sa schimbi iconul, dai click dreapta, selectezi "properties" apoi"shorcut", "change icon","browse", si alegi imaginea dorita.
Bafta!

| zNx explică (pentru foxsilver):

Cred ca nu ai inteles ce vroiam eu sa fac.
Deci, eu vreau de exemplu: cand deschid o melodie/poza sa se deschida si alt program automat, nu sa schimb icon-ul.