| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu de ce mi se inchide calculatorul singur cand intru intr-un joc anume gen San Andreaes multyplayer sta 5 minute si se inchide. Cum as putea sa rezolv problema?

13 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Aşa mi se întâmplă şi mie, dar nu l-a un anumit joc, ci aproape la toate. Mi-am dus unitatea să văd care este problema şi ghici ce, placa video era stricată, arsă, complet nefuncţionabilă. Mi-a mai spus şi că aveam mii de viruşi periculoşi în calculator. Aşa că mi l-am reformatat. Du-te şi tu cu unitatea la un specialist, şi vezi ce are, pentru că nu ar trebui să se închidă. Ah da, şi instalează-ţi un antivirus bun.

| FlashGun a răspuns (pentru positivity):

Eu cred ca am un virus dar nu stiu ce antivirus sa iau!

| positivity a răspuns (pentru FlashGun):

Încearcă AVG 2012, pe moment eu pe acesta îl am. Poţi încerca şi Avira, sau Avast. happy

| Carmy21 a răspuns:

Probabil ai virusi in calculator? thinking Ce antivirus ai?

| FlashGun a răspuns (pentru Carmy21):

Nu am antivirus pentru ca nu stiu ce antivirus sa iau

| Carmy21 a răspuns:

Paii ar fi bine sa te interesezi de un informatician si sa iti instaleze un antivirus. funda?

| ℜëßëℓå a răspuns:

Si mie mi se intampla exact la fel. Ori iti trebuie antivirus ori se suprasolicita.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Pardon "suprasolicitat".

| EcstasyDubstep a răspuns:

E posibil ca jocul sa fie prea mare (ocupa prea mult )sau placa video prea slaba (nu suporta)ceea ce solicita prea mult calculatorul si de aia se inchide sau cum a spus si Carmy21 e posibil sa ai virusi.
Rezolvarea:Reinstaleaza Windows-ul.

| SILvyw a răspuns:

Pc-ul nu e compatibil cu jocul...ce procesor ai? ..placa video..ram?

| Lunaris14 a răspuns:

laughing laughingrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor si mie mi so intamplat nai descarcat complet jocul nu l-ai imstalat complet sau calculatorul tau are memorie prea mica sau placa ta video nu are destui giga pentru a sustine jocul si mie mi so intamplat na vea griji verifica tot ce ti-am spus eu
daca nu baga in lista idul de mess sectas_labrinsky@Yahoo.com

| FlashGun a răspuns (pentru Lunaris14):

Nu am avut probleme pana acum cu samp-ul eu vreau sa zic ca imi intra in joc dar dupa ce sta 5 minute mi se inchide pc-ul

| MolTivenel a răspuns:

Salut vreau sa imi spui daca tise inchide pc si dupa trebui sa scoti cablul dela sursa si sal bagi la loc? daca da atunci pune mana skoateo defa sursa si curota de praf
Bafta