| Tudor_Mrr_1996 a întrebat:

Când deschid pc-ul îmi apare BSoD.Nici nu pot citi că se restartează. Nici în safe mode nu pot să intru.Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Daca se poate intra in bios, (cu del sau tasta corespunzatoare) se mai pot vedea si acolo componentele, se poate seta biosul la valorile implicite, se probeaza din nou, se poate incerca pornirea de pe un dvd cu windows, poate merge reinstalat windows-ul.

Se mai pot verifica cablurile din calculator sa fie bine fixate. (cand se umbla in calculator, e bine sa fie toate cablurile din exteriorul calculatorului scoase, ca sa nu apara curenti care sa strice componente din calculator in timp ce le atingem cu mana)

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nasol, ia scoate placa video si pune monitoru in mufa de pe placa de baza si vezi daca merge

| aalexei a răspuns:

Filmeaza momentul cu telefonul. Apoi te uiti in telefon, poti sa pui pause in acel moment cand e BSOD si scrii codul erorii STOP:
Cautii in google dupa cod

| Tudor_Mrr_1996 explică:

Are virusi.pot sa il devirusez cumva chiar daca nu sunt in windows ca am pus pe pauza si am vazut ceva ca am virusi.pot pune dr web si sal devirusez?

| aalexei a răspuns (pentru Tudor_Mrr_1996):

Nu te chinui cu devirusarea, reinstaleaza sistemul, vei castiga timp.