| MihaicaDan a întrebat:

Cand vreau sa ma uit la vreun film il pun pe stik si ma uit la Smart Tv... insa la unele dintre ele imi scrie format audio neacceptat si pur si simplu filmul nu are sonor.Precizez ca la PC are sonor. de ce? FUNDA

1 răspuns:
| Carmen27 a răspuns:

Televizorul poate reda doar anumite formate audio. De exemplu filmul poate fi in act sau 3gp iar televizorul poate citi doar mp3, mp4, awb, m4a, m4p etc. Trebuie sa afli ce formate suporta televizorul tau iar apoi sa iei filme cu aceleasi formate.