| vladlove123 a întrebat:

ce parere aveti despre tableta evolio evotab fun, este buna pentru un baiat de 14 ani care o foloseste pentru jocuri, facebook, si putin navigat pe net?
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Este o tableta foarte OK, mai ales ca acum este in oferta de pret, vezi aici: http://timez.ro/......-integrat/

De ce spun ca este ok: Este subtire, are parte de un procesor video puternic (quad core), memoria Ram este de 1gb deci suficienta, permite redare HD si are posibilitate conectare wireless dar si 3g (printr-un dongle 3g).

Nu doar pentru un baiat de 14 ani este OK, ci si pentru un adult: Are GPS integrat, vine cu suport auto gratuit, si poate fi folosita si ca transmitator FM. Spatiul de stocare poate fi marit la 32gb printr-un micro SD. In plus, rezolutia este decenta 800x480 si permite si conectarea la TV pentru a vizualiza filme in format HD.

2 răspunsuri:
| CBits a răspuns:

Tableta de doi lei nu stiu cum zic unii ca functioneaza bine ca a mea luata in noiembrie 2012, se misca ca o baba de 70 ani.deja am reparat-o odata dupa o poveste de cascadorii rasului cu firma ce asigura garantia atentie la serviciul foarte, foarte slab al celor de la evolio. nu ai de unde obtine o informatie nu am crezut ca se pot comporta ca o firma comunista.nu recomand produse evolio!

| supermamici a răspuns (pentru CBits):

Problema aceasta poate aparea si cu Laptopuri de mii de euro de la HP de exemplu care iti ofera garantie 1 an si dupa 1 an crapa chipsetul video si ei se spala pe maini. Faptul ca se misca greu, probabil ai nevoie de o reinstalare / revenire la setarile din fabrica. Iar pe parte de service... daca nu esti multumit, sunt sigur ca sunt destui inspectori OPC care ar dori sa isi faca targetul de amenzi. De altfel se pare ca bunul simt la noi se invata doar prin masuri punitive. Cu o reclamatie facuta online se rezolva multe :)

Binenteles ca nu se compara cu o tableta branduita dar cine vrea sa stie mai multe despre acest produs este clar ca si-a ales un target de budget. Poate nu toti au nevoie de asa ceva: http://timez.ro/asus-padfone-2-smartphone-tableta/