| Iunix a întrebat:

Ce "trucuri " imi recomandati ca sa pot evita paginile cu virusi atunci cand vreau sa descarc ceva? Dupa ce anume imi dau seama daca pagina respectiva e originala sau "curata"(nu are virusi )?

6 răspunsuri:
| ArthurKn a răspuns:

Ai nevoie de un Anti-Malware.
Eu unul mai folosesc si aplicatia ''Shadow Defender'', pe langa anti virus si TuneUp Utilities

| anononymos a răspuns:

Cele mai multe virusuri pe paginile de dascarcat se gasesc sub forma de reclama it recomand adwcleaner_3.309

| alexpahar a răspuns:

Iti trebuie un antivirus.El, atunci cand intri pe o pagina virusata iti va arata o notificare pe ecran.Un antivirus bun este Bitdefender http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| Iunix explică (pentru alexpahar):

Am deja un antivirus destul de bun.Pe mine mă interesează cum sa îmi dau seama dacă un program are viruși înainte să-l descarc.Și din câte am înțeles găsești și programe fară viruși pe pagini de download curate. Deci cum găsesc și cum îmi dau seama dacă pagina respectivă de download are un program de descarcat fără viruși?

| Iunix explică (pentru Iunix):

De exemplu când vreau să descarc ceva aleg mereu primul rezultat. trebuie sa scriu www. programul respectiv.com sau www.programul respectiv.ro.
Sau cum?

| celmaismecherdinparcare a răspuns:

Descarca advanced system care 8 beta ca al iti face detoate si web protection si antivirus si boost eu il folosesc si sunt foarte multumit :-)