| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Dau funda. am o problema majora cu AMD Catalyst Control Center. imediat dupa instalare cand incarc pentru prima oara sa deschid aceasta aplicatie imi da o eroare : " Catalyst Control Centre : Command Line Interface has stopped working ". am o placa video integrata AMD Radeon HD 3000, aceasta eroare apare pe orice versiune de windows instalez, numai astazi am instalat de 4 ori windowsul ( 1 XP, 1 Vista, 1 7 si un 8 ) si pe fiecare a aparut aceiasi eroare imediat dupa instalare. folosesc ultimele drivere de pe site-ul lor. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ai muncit aiurea, ca românu.Ce trebuia să faci era o chestie simplă.
Resoftare cu Windows 7 sau 8, că XP las-o încolo că e piesă de muzeu în deveire(din 9 Aprilie istorie).
Apoi frumos să folosesți automatic updates si să te uiți cu răbdare prima la important updates și apoi la optionals updates.
Acolo ai driverele ce te interesează, cele 100% compatibile cu hardware-ul tău.
Așa pățești când tratezi Windows 7 și 8 ca pe XP.Acuma da de te-ai lecuit.
Succes

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ai instalat framework?

| Eduarrdinno a răspuns:

Incearca sa instalezi un driver mai vechi. O versiune anteriora. Asa am patit si eu la un Radeon HD 4250 la un Hp 625. Sper ca ti-am fost de ajutor!
Funda?