| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda + vot. am un Samsung galaxy note 2 GT-N7100 si am incercat sa fac root. nu a functionat asa ca vreau sa ma reintorc la OFW si sa pot primi updateuri oficiale. am rootat utilizand kingo root si ODIN. este posibil sa fac asta?

9 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Este posibil sa rootezi cu kingo android root fara odin numai programul android-root

| LoveIsLove4Ever explică:

Ti se pare ca m-ar interesa fetele marmelada? daca mai gasesc raspunsuri la misto incep sa raportez

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Da, poti, tot cu odin. Da pe google/youtube si vezi cum se face.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Un amarat de link ai? sau cel putin o idee despre ce ar trebui sa scriu pe google?

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Pe google n9100 frimware upgrade odin.
Cauta un firmware bun pe sammobile.com
http://android.sc/......100-guide/
Te-as ajuta e ca de usor e super usor, dar dureaza...

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Eu am acum android kitkat am facut un update inainte de incercarea de root. daca ai timp imi poti seta odin (daca vrei ) dar nu vreau sa se stearga nimic. am multe achizitii pe google play facute. ce zici ma poti ajuta cu odin?

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Achizitiile din google play iti raman daca ai adresa de email si parola. Nu conteaza ce ai acum. Cu odin poti sa stergi tot fara probleme.
Descarca http://dl.sammobile.com/......B1_CHN.zip si odin daca nu il mai ai.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Aha. si daca vreau sa nu se stearga nimic? nu pot sa debifez factory reset? nu vreau sa se stearga nimic ( in special salvari de la jocuri ). si pana la urma imi poti seta tu odin? mie imi e cam frica, la root a fost un singur lucru de ales la OS sunt mai multe. plz

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Cand o sa faci asta o sa se pairda tot ce ai in telefon. Iar ca sa faci backup la date o sa ai nevoie de root si pe 4.3. Da-mi un mesaj pe adresa de fb din profil si daac gasesc timp te ajut acolo ca e mai rapid de vorbit astfel.